Adobe Premiere 2022
Avid Media Composer 2022
Final Cut Pro X 2022
Grass Valley Edius 2022
After Effects 2022

Seslendirme Sanatçıları


                           Devrim PARSCAN : 36 yıl dublaj yönetmenliği yapar. Kanal ve ajans patronlarının tutumlarından sıkılıp dublaj yönetmenliğini bırakır. Şu sıralar sadece dublaj sanatçısı olarak çalışıyor. Yaşıtlarım onun sesini Pokemon çizgi filminin girişinde ve sonunda hikaye anlatıcı sesi olarak tanır. Tabi birde Kurtlar Vadisi oyunculuğu vardır.


Nur SUBAŞI : İlk dublajını Ankara'da yapar.Dublajın bir sanat olmadığını ve dublaj sanatçısı diye bir şeyinde olmadığını savunur. Şirinler çizgi filminin girişinde "eğer bir gün ormana yolunuz düşerse etrafı dikkatlice dinleyin belki gargamelin çığlıklarını duyabilirsiniz ve iyi bir çocuk olursanız belki de şirinleri bile görebilirsiniz" seslendirmesiyle tanırız onu. 
                           
Nüvit CANDANER : Trt' de yıllarca seslendirme yönetmenliği yapmıştır. Onu film dublajlarının yanısıra belgesel anlatımlarıyla hatırlıyoruz. Reklamların değişmeyen sesi olarak yıllardır bu işi yapıyor. Meslaktaşı Birtanem Candaner ile mutlu bir evliliği var. Nüvit Candaner' in talebesi olmak çok iş zira Trt disiplininden gelen bir üstad o. Tatlı sert halleriyle sizi gerçekten eğitir. Nerden mi biliyorum ? Seslendirme hocam olur Zat-ı Âlileri 
 Mazlum KİPER : 6 yaşında babasının dublajlarını izleyerek başlar seslendirme serüvenine. Günün birinde Sacide hanım onun bir başrol konuşmasını ister. İki gün süren dublajın sonunda ilk başrolünü konuşur. Daha sonra izlediğinde hatalarla dolu olduğunu görüp kendi sesine güler. Belgesel seslendirmelerinden aşina olduğumuz bu güzel insanla, Trt için hazırladığım "Yoldan Çık" belgeselinde  çalışma fırsatı buldum. Şunu söyleyim gerçekten çok iyi :) 


 Sezai AYDIN : Takvim yaprakları 1968 yılını gösterdiğinde 16 yaşındaki küçük Sezai Mitatpaşa Tiyatrosunda oyunculuğa başlar. Aynı yıllarda Ankara'da Trt'nin kurulmasıyla ilk seslendirme denemelerine başlar. İşte böyle başlar Sezai Aydın'ın dublaj serüveni, daha uzun yıllar bu sesi dinlemek ümidiyle.


 Sungun BABACAN : Trt' de çocuk saatinde başladı sevdiği meslek dublaja. Evet o işine aşık bir sanatçı. Tıraş olmadan asla kayda girmez. Disiplin üzerine kurulu bir hayatı vardır. Asla stüdyoya geç kalmaz. Hatta derler ki Sungun abi stüdyoya geç kalmışsa ölmüştür.