Adobe Premiere 2022
Avid Media Composer 2022
Final Cut Pro X 2022
Grass Valley Edius 2022
After Effects 2022

Kurgu Dersi

Word programını öğrenmek sizi yazar yapmayacağı gibi montaj programlarını öğrenmekte sizi kurgucu yapmayacaktır. Kurgu eğitimini almak isteyenlerle ilk görüşmemde, kursun sonunda neyi başarmak istediklerini sorarım. ''İki ayın sonunda ne olursa bu eğitimden memnun ayrılırsınız'' bu benim için çok önemli. Birebir verilen derslerde A noktasından aldığım öğrenci eğitimin sonunda B noktasına gelir memnun ayrılır. İki aylık bu eğitim sonunda öğrenci ile irtibat sürekli devam eder. Çalıştığı projelerde, takıldığı yerde Whatsapp üzerinden soru cevap yapılır. Gerekirse Teamviewer uzak masaüstü ile bilgisayarına bağlanıp problemi çözülür. Yapacağı projelerde bana danışabilir fikir alabilir. Böylece öğrenci ömür boyu bir desteğin de kapılarını aralamış olur. Eğitim eğitmenin kendi kurgu setinde birebir verilir ve kişiye özeldir. Belgesel yapmak isteyen öğrenciye işine yarayacak konular anlatılır. Gereksiz montaj bilgileriyle parası ve zamanı boşa harcanmaz. Kişiye göre şekil alan bir eğitim süreci vardır. Eğitimde tümden gelim metodu uygulanmaktadır.Nerede kullanacağını bilmediği bir speed özelliği öğrenciye bir şey katmaz. Ama bir film üzerinde çalışırken gerektiği yerde bu özellik kullanılıp öğrenciyede bak speed özelliğini bu tip yerlerde kullanıyoruz demek öğreticidir. Bu aynı ilkokulda hocalarımızın bir formül verip bunu, beş altı formüllü bir soruda kullanmamızı beklemesine benzer. Öğrencilerin genelde içinden çıkamadığı da budur. Bu formül bizim işimize nerede yarayacak ? Kurgu eğitiminde bu yanlış sistemden çıkıp en doğru öğrenme yöntemi olan bir işi yaparken öğrenme yöntemini kullanıyoruz. Eğitimin hiç bir dersinde teknik terimlerle, montaj yazılımlarıyla kafanız şişirilmez. İşin çalışma mantığı anlatılır.Eğitim boyunca ilk dersten itibaren bol bol uygulama yaparak pratiklik kazanacaksınız. Uygulamaları gerçek belgeseller ve tv programları ve filmlerin ham görüntüleri üzerinde yapıyoruz. 

Ders konuları bir işin çekiminden kurgusuna tüm prodüksiyon aşamalarını kontrol etmeniz amacıyla tasarlandı. Böylece öğrencinin yaratıcı kurgu yapması hedeflendi. Eğitimde kullanılacak programlar Adobe Premiere, Final Cut, After Effects, Audition. Özel ders imkanıyla başlangıç düzeyinden başlayıp bir tv kanalında veya prodüksiyonda kurgucu olabileceğiniz düzeye gelmeniz hedeflendi. Haftada iki saat ders, ödevler ve uygulamalarla iki ay içerisinde hedeflediğiniz projelerin profesyonel kurgusunu yapabileceksiniz. Özel ders Kadıköy' de verilmektedir. İstanbul dışı için uzaktan eğitim modeli mevcuttur. Herkese bol şans.


ÖZEL DERS İÇERİĞİ
 
BAŞLANGIÇ AYARLARI YENİ PROJE


 
TIMELINE ARAYÜZ İNCELEMESİKISAYOL TUŞ PRATİKLERİ   WORKSPACE PALET MENÜ YÖNETİMİKJ BANT HAZIRLAMA (UYGULAMA)MASK EFEKT KULLANIMIRENK YÖNETİMİ LUMETRİ COLOR
SES VE GÖRÜNTÜ GEÇİŞ TEKNİKLERİ
MOTİON KULLANIMI VE YÖNETİMİ (UYGULAMA)PROGRAM MONTAJ TEKNİĞİ (UYGULAMA)
SOUND EFEKT FOLEY KULLANIMI (UYGULAMA) SES KAYIT TEKNİKLERİ (UYGULAMA)
SES FINAL MIX COMPRESSOR (UYGULAMA)
YAZI OLUŞTURMA VE YÖNETME SEÇENEKLERİ TRT'YE BANT GÖNDERME 4 KANAL MXF RENDER AFTER EFFECTS KULLANIMI (UYGULAMA)POST PRODÜKSİYON AŞAMALARI (UYGULAMA)TİMELAPSE İŞLEME VE COLOR (UYGULAMA)BELGESEL KURGUSU (UYGULAMA)


HABER PROGRAMI KURGUSU (UYGULAMA)

REKLAM KURGUSU (UYGULAMA)