Adobe Premiere 2022
Avid Media Composer 2022
Final Cut Pro X 2022
Grass Valley Edius 2022
After Effects 2022

Ana Sayfa

Organize İşler filminin hazırlık, çekim ve post prodüksiyon aşamasında yaklaşık 150 kişi çalıştı.Filmin hazırlık aşaması 6 hafta sürdü, çekimleri ise 7,5 haftada tamamlandı.
Kurgucu olarak tandığımız Börcan'ın Aleyna Tilki'nin Cevapsız Çınlama ve Sen Olsan Bari kliplerinin yönetmeni olduğunu biliyor muydunuz? Peki Nasıl oldu bu?
After Effects, benzer bir çok tasarım ve prodüksiyon yazılımına sahip Adobe firmasının yayınladığı video kompozisyon ve post-prodüksiyon programıdır.
Ayrılık zamanı geldiğinde yapmanız gereken güzel ayrılmak. Küslüğün kimseye faydası yok. Nerden biliyorsunuz bir pazar sabahı, Premiere ile buluşur sucuklu yumurtamızı yerken, neden location yaparken sıçtığını konuşuruz.
Yabancı bir ülkeyi tanıtmanın turistik bir geziden farklı olması fikrinden yola çıkarak, gittiğimiz ülkelerin pazarlarını geziyoruz. Pazarlar bu fikirle ortaya çıkan bir belgesel. Buyrun ilk trailer TRT Belgesel'den önce burada sizlerle.
Bir prodüksiyona veya kanala girmeniz için iki yol var. Birincisi doğru ve sağlıklı olanı, alanınızdaki tecrübeniz işe alınmanız için yeterlidir.İkinci yol ise prodüksiyon müdürünün eşi dostusunuzdur ve şak diye dolgun ücretle işe girersiniz. Peki ya sonra ne olur ?
Aydınlatmanın tarzı ve uygulaması, sinema tarihi boyunca gelişmiştir. Bu makalede, çok etkili bir aydınlatma tekniğini olan “Cameo”yu daha iyi hikaye anlatımı için nasıl kullanacağımızı inceleyelim
Profesyonel mikrofonlar için artık mikser derdi ortadan kalktı. Aynı bir usb bellek gibi çalışan usb mikrofonlar, yüksek kalitede ses kaydı alıyor.
Defalarca Edius kullanmaya çalıştınız. Ama dersleri ya İngilizce ya Arapça yada başka dillerdeydi. Hevesiniz kırıldı. "filmyapim.net" Türkçe Edius dersleriyle sizleri buluşturuyor.
Bana sorarsanız Arçelik :) Ama siz yine de okuyun.
 2