Adobe Premiere 2022
Avid Media Composer 2022
Final Cut Pro X 2022
Grass Valley Edius 2022
After Effects 2022

Film Atölyesi

Film Atölyesi Çalışmaları Başlıyor. İstanbul, Kocaeli ve Sakarya' dan Film Atölyesi Çalışmalarına Katılmak İsteyenler,

FİLM ATÖLYESİ SİZİ BEKLİYOR !

Film Yapım bünyesinde hazırlanacak kısa metraj filmbelgeselreklam, seslendirme, dublaj, kurgu, ses miksajı  yapımlarında işin mutfağında bulunmak isteyenlerle birlikteyiz.

"Film Yapım" filme gönül vermiş bir topluluk. Amacımız, film sevdalılarına birçok kaynakdan ulaşabilecekleri içeriklere, tek bir adresten ulaşma imkanı sağlamak. Kurulduğu günden bu güne aynı çizgide devam etmiştir. filmyapim.net kendi bünyesinde, film yapım sürecine, sinopsis yazmaktan tutun senaryo yazmaya, senaryo yazmaktan tutun storyboard çizimine, kamera çekim ölçeklerine, kamera hareketlerine, çekilen görüntülerin Edius video montaj programında kurgusunun yapılmasına, After Effects programında efekt eklemelerine, Adobe Audition ses kurgu programında seslerin düzenlenmesine kadar, film yapım aşamalarında yanınızda.

  Sinema veya televizyon sektöründe çalışmayı düşünenlere mesleki bilgi edindirme ile kameraman olmak isteyenlerin nasıl çalışmalarda bulunacağı, yönetmende bulunması gereken özellikler, senarist nasıl yazar, yapımcının görevleri, gibi konularda mesleki bilgilendirme ile yönlendirme çalışmaları devam etmektedir.

    Film Yapım yayın hayatına başladığı "filmyapim.net" sitesiyle bilgi birikimini paylaşmayı amaç edindi. Sinema piyasasına girmek isteyenlere paylaşımlarda bulundu.Sitemize gelen mesajlarda ziyaretçilerimiz atölye çalışmalarına katılmak istediklerini belirtti. Bir çok arkadaşımız Edius 6 programını öğrenebileceği kurs olup olmadığını sordu, kimisi kamera çekim teknikleri neler ? dedi kimisi senaryo nasıl yazılmalıdır? dedi, kimisi seslendirme, dublaj konusunda sorular sordu. Bu istekler film atölyesinin alt yapısını oluşturdu ve film atölyesi meydana geldi. Şimdi birebir uygulamalarla işi sahasında öğreniyoruz. İletişim adreslerimize göndereceğiniz mesajlarda kendinizi tanıtın ve ilgilendiğiniz alanı bize yazın.

  Bu yolda olmak isteyenlerle, yola çıkanlarla birlikteyiz. 

 

İletişim :  

1- fatihcanyayinda@gmail.com