Adobe Premiere 2022
Avid Media Composer 2022
Final Cut Pro X 2022
Grass Valley Edius 2022
After Effects 2022

Edius 7 Türkçe Görüntülü Dersleri

Edius Nedir ?
   
  Edius bir video montaj programıdır. Bu gün ulusal tv kanalları, özellikle haber kurgusunda Edius yazılımını kullanırlar. Edius kullanmak kolaydır. Sitemizin dersler bölümünden Edius derslerini takip ederek bir hafta zarfında bu programı temel özellikleriyle kullanabilir hale gelebilirsiniz. Çektiğiniz kısa filmlerin kurgusunu çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Videolarınıza efektler uygulayabilirsiniz ve istediğiniz kalitede kayıt yapabilirsiniz.
    
   Edius, benzer bir çok tasarım ve prodüksiyon yazılımına oranla daha hızlı pratik sonuçlar alabileceğiniz video kurgu, post-prodüksiyon programıdır.

  Genellikle televizyonlarda prodüksiyon firmalarında kullanılan bir programdır. Trt, Tv8 ve Acun Medya Edius kullanmaktadır.
Edius, proje eklenen video, fotoğraf, müzik gibi her öğe için ayrı bir katmanın olduğu  ve diğer katmanlarla etkileşime geçerek kurgu yani kompozisyon oluşturulabilen bir programdır.
   Profesyonel anlamda sinema filmlerinden, televizyonlarda izlediğimiz reklamlara, programların giriş jeneriklerine kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Edius için Türkçe olarak "filmyapim.net" videolu dersleri ücretsiz olarak yayınlamaktadır.

Temmuz 2013' de Edius 7 çıktı. Bir çok sorun çözülmüş. Anlaşılan yakın bir tarihde Edius sektörün lideri olacak. Haydi bu farkları keşfedin.


Yorumlar - Yorum Yaz