Adobe Premiere 2019
Avid Media Composer 8
Final Cut Pro X
Grass Valley Edius 9
After Effects 2019
Fatih'in 2017 Yıllığı

 

    Üç yılımı girdiğim Veya Medya’ dan ayrıldım. Burada bunulduğum süre içerisinde TRT 1’e Referandum Rehberi, TRT Haber’e ‘’Kaos Hattı, Yoldan Çık, Yeni Bir Türkiye’’ TRT Belgesel’ e Amerikan Rüyası, Pazarlar, Muhtarlar, Büyük Mücadele belgesellerini yaptım. Ayrıca Altan Erkekli ve üçyüzden fazla yardımcı oyuncunun görev aldığı Emlak Konut kuruluş hikayesinin anlatıldığı reklam filmini hazırladım. Beykoz kundura fabrikasında çekimleri tamamlanan filmin hikayesi 1960 Türkiye’sinde geçiyor. Haliyle dönem kostümleri için beşbin metre kumaş ve sekiz binden fazla aksesuar kullandı. Bunun dışında Osmangazi Köprüsünün reklam filmini ve Ülker ile Türkiye’nin Tatlı Tarihini ve Antalya Büyük Şehir Belediye projelerini yine aynı dönemde tamamladım. Veya Medya’dan ayrıldığım Nisan ayında freelance olarak Çığlık ve Ah be İstanbul adlı iki uzun metraj sinema filmini bitirdim. İki filminde gişesi bol yolu açık olsun. 

  İki bin on yedinin ikinci yarısında ise Nople Productions adlı firmada göreve başladım. Burada Lufthansa, Garanti Bankası, Eczacıbaşı, Pegasus, Kanyon, Intema, Cevahir, Kale, Bonjukbay markalarının tv reklamlarını ve sosyal medya çalışmalarını 

tamamladım. Yüksek lisansın ders döneminin sonuna geldim. Şimdi sırada tezimi ve filmimi tamamlamaya geldi. Sonrasında sanatta yeterliliğe devam etmek istiyorum. Bu arada Rüzgar Erkoçlar' ın DJ performansının klibini çektim. Ayrıca bir de yeni proje var başarılı radyocu Adem Metan ile sosyal medya için 4G1Konuk adlı bir işe başladık.


  Kurgu dersi vermeye devam ediyorum bu yıl on iki öğrenci mezun ettim. Çok şükür hepsi aldıkları derslerden memnun ve hepsiyle görüşmeye devam ediyoruz. Bir tanesine geçenlerde bir iş ayarladım çok mutlu olduk. Rabbim yollarını açık etsin.
İki bin onsekiz hepimize sevgi mutluluk aşk ve para getirsin.

Fatih YILDIZ

Kadıköy - 31/12/2017

Arşiv     
571 kez okundu