Adobe Premiere 2020
Avid Media Composer 8
Final Cut Pro X
Grass Valley Edius 9
After Effects 2020
Güle Güle Adobe Premiere :(

  Uzun yıllar süren kurgu hayatımda yine bir veda zamanı ama bu diğerlerinden farklı. Hatırlar mısın seni ilk elime aldığımda yüzünde çiçekler açıyordu. Bendeyse bir bilinmezlik bir kaybolmuşluk. Ama kısa zamanda can yoldaş olduk seninle. Aynı masada yemek yedik sabahladık paça beyran karışık ızgara kuzu kelle tandır.. ahh ahh sabahlara kadar kaos hattı senin yoldan çık benim büyük mücadele onun pazarlar şunun amerikan rüyası yunusun... neyse uzun lafı kısası aynı çorbaya ekmek doğradık. Aynı yerden bakmışız dünyaya birbirimizi görmüşüz. Aynıymışız ağlamışız rüyalarda birbirimizi sevmişiz. 

  Beni bilen bilir Premiere seven kendi halinde mütevazi yaşamayı seven bir insanımdır. Ama bu ara işler biraz değişti. Yeni girdiğim iş yeri bana Final Cut'la çalışıyoruz, deyince işte o an gözlerim karardı. Ben savaş abinin gözlerine bakıyorum Premiere logosu yaşarmış gözleriyle bana bakıyor. Sonra neden Final Cut dediğimde bana kolaylıklarını anlatmaya başladı. İşte o an Allahım dedim Premiere bize yıllarca zulum etmiş. Apple yapmış abi bizede kullanmak düşer diyerek aldım elime ;


 - Yapabilir miyim abi ?

 - Bir kere denemelisin nasıl hissettirdiğini anlayacaksın.

 - Önce Edius'tan sonra Premiere'den ayırdınız beni yeter artık değişmek yeni bir dost edinmek istemiyorum.

  - Ya bunu yaparsın yada siktirip gidersin amınakoyim senlemi uğraşacam bu film haftaya vizyona girecek sil lan şunu da (premiere i siler)

 - Allahımm (havaya bakıp ellerini açar) hayırrrrrr ellerim ellerim basmıyor. Bu adobe un laneti.

 - (Şimşekler çakar) ulu manito nöbetçiler (iki tane samuray gelir fatihim kollarından tutar ve parmaklarını zorla tuşlara bastırırlar birden kurgu başlar)
 - 
Allahım oluyor yapabiliyorum kes yapıştır detay gir pov gir genele düş Allahım oluyor oluyorrrrrrr

Welcome Final Cut

  
1108 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın