Adobe Premiere 2020
Avid Media Composer 8
Final Cut Pro X
Grass Valley Edius 9
After Effects 2020
Nedir bu After Effects?

 

After Effects Nedir ?
 
After Effects, benzer bir çok tasarım ve prodüksiyon yazılımına sahip Adobe firmasının yayınladığı video kompozisyon ve post-prodüksiyon programıdır.

Genellikle hareketli grafik yapımında kullanılan Adobe After Effects, benzer doğrusal olmayan video prodüksiyon programları Shake,Combustion gibi katman (layer) mantığıyla çalışır.
Projeye eklenen video, fotoğraf, vektörel grafik, müzik gibi her öğe ayrı bir katmanda yer alır ve diğer katmanlarla etkileşime geçer.
 
Avantaj ve dezavantajları
 
Premiere, Final Cut, Avid gibi kurgu-montaj programlarından çok daha işlevsel olmasına karşın, kompozisyon yazılımı özellikleri taşıdığından, video kurgularken bu programlar kadar pratik değildir.
Ses kanalını gerçek zamanlı kullanmak zahmetlidir, video üzerinde kesme/yapıştırma, zamanda ileri/geri gitme gibi işlemler nispeten daha zordur. Bu yüzden çoğunlukla bir kurgu-montaj programıyla bir arada kullanılır.

Televizyonlarda izlediğimiz reklamlardan programların giriş jeneriklerine kadar geniş bir kullanım alanına ek olarak, profesyonel anlamda filmlerde özel efekt yaratmak için de kullanılabilir.

Eğer, gerçek silahlı çatışma sahneleri çekmek, videoda çektiğiniz binayı patlatmak yada insandan kan sıçratmak, trafik kazası, jenerik hazırlamak istiyorsanız After Effects sizin programınız. After Effects için "filmyapim.netvideolu dersleri ücretsiz olarak yayınlamaktadır.
 
 
  
7413 kez okundu

Yorumlar

     11/01/2013 06:00

programı indirdikten sonra rar dosyalarını açarken şifre soruyor. Şifre nedir acaba?
Özgür Özgür